Współpraca Software Quality i Wyszkolewas
Współpraca Wyszkolewas z Software Quality

Cześć, tym razem niecodzienny wpis, w którym chcę się pochwalić z osiągnięcia jednego z kilku celów, jakie zakładałem sobie przed tym rokiem. Oficjalnie mogę już wam zdradzić, że nawiązałem współpracę z firmą Software Quality – Mateusz Skrzypek.

Wpis ten możesz odłuchać. Kliknij w link i pobierz plik z nagraniem :). Jeśli taka forma odpowiada Ci, daj mi znać czy to przez komentarz do postu czy jako like do wpisu. Dzięki temu będę wiedział, że jesteś zainteresowany tą formą przekazywania przeze mnie wiedzy.

Przede wszystkim ważna jest geneza samej współpracy. Od pewnego czasu rozmawiałem z przedstawicielami różnych firm, którzy proponowali współpracę pomiędzy mną a firmą przez nich reprezentowaną. Niestety bardzo często te rozmowy kończyły się na fazie rozmów głównie z przyczyny panującej pandemii. Nawiązanie takiej współpracy w panujących czasach jest bardzo istotne i pozwoli krok po kroku dać wam to, co jest tak istotne: Pracę!

Jeżeli chodzi o czynniki, które dały mi impuls, aby wejść w tę współpracę to przede wszystkim znajomość Mateusza. Mateusz jest bardzo dobrym testerem, ze świetnym podejściem do procesu, przekazywania wiedzy oraz nabywania jej. Jest to czynnik bardzo potrzebny przy prowadzeniu projektu i zarządzaniu innymi testerami. Wiem, że współpraca Mateusza z osobami przeszkolonymi u mnie będzie z czasem przebiegała bardzo owocnie.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że firma Software Quality nie ma olbrzymich rozmiarów. Nie pracuje tam dwieście osób, natomiast to są dopiero początki tej firmy, a sam wiem, że początki prowadzenia firmy są zwyczajnie trudne. Najważniejsi w tych początkach są ludzie, a w tym wypadku wydaje mi się, że będzie dobrze :).

Link do profilu właściciela firmy.

To tyle tytułem wstępu i wyjaśnienia, ale pewnie jesteś ciekawy tego, co sama współpraca daje każdej ze stron.

Po pierwsze moja perspektywa.

Ostatnie dwa i pół roku działalności mojej firmy dało mi w miarę stabilną pozycję i myślę, że renomę na rynku firm szkoleniowych. Nie jestem wielkim rekinem, nie robię szkoleń grupowych, nie szkolę setek ludzi. Myślę jednak, że powoli jestem rozpoznawalny jako firma i mógłbym na tym zaprzestać. Przyszedł mi do głowy pomysł, by znaleźć firmy, którym mógłbym przekazać CV kursanta, by może pomóc w jeszcze większym stopniu znaleźć pierwszą pracę lub zmienić. Dlatego założyłem sobie, że w tym roku chciałbym znaleźć partnera dla mojej firmy. Partnera, czyli firmę zaufaną, dobrą, sprawdzoną, do której mógłbym przesłać CV moich kursantów na zasadzie „polecam ich”. I tak takim partnerem stała się firma Software Quality! 🙂

Wy, czyli moi kursanci.

Zdobywacie miejsce, gdzie wasze CV zostanie ciepło przyjęte – oczywiście, będziecie je przesyłać wówczas gdy będzie rekrutacja i projekt, w którym będzie potrzebna osoba. Ta współpraca to nie jest sztuczny twór mający na celu masową rekrutację do nieistniejących projektów! Nie mówię też, że od teraz każde szkolenie ze mną zakończone będzie dostaniem pracy! Mówię, że udało się znaleźć firmę, która pozwoli mi polecić kursantów do pracy w momencie, gdy będzie akurat rekrutacja :).

Firma Software Quality.

Zaoszczędzi czas na przeglądaniu milionów CV nadsyłanych na pojawiające się oferty. Dostanie bardzo dobrze wyszkolonych juniorów, a i zawsze będzie mogła liczyć na polecenie bardziej doświadczonych kursantów. Oczywiście za zgodą kursantów – nie wysyłam waszych CV wszędzie bez waszej wiedzy.

Software Quality

Pozwolę sobie również opowiedzieć odrobinę o samej firmie Software Quality. Jest to mała firma zajmująca się testowaniem oprogramowania. Począwszy od pisania dokumentacji testowej przez testy manualne, a skończywszy na testach automatycznych. Właściciel firmy tak jak już wcześniej wspomniałem jest bardzo dobrym testerem oraz mentorem jeżeli chodzi o samo przekazywanie wiedzy. Mateusz ma mocny background techniczny w automatyzacji frontu, mobilek, backendu i performancu. Więcej o samej firmie dowiecie się, wchodząc na ich stronę, do czego gorąco zachęcam: http://software-quality.eu/

Jeżeli trafiłeś na ten artykuł jako przedsiębiorca i szukasz kogoś kto wykona dla Ciebie testy, to wiesz kogo polecam. 🙂

Waldemar Szafraniec

Nazywam się Waldemar Szafraniec. Karierę testera rozpocząłem w 2012 roku. Od początku pracy w zawodzie wiedziałem, że będzie to coś więcej niż tylko praca. Obecnie praca jest również moim hobby. Jednym z moich obowiązków w obecnym miejscu pracy jest rekrutowanie nowych testerów oraz szkolenie ich. Sam stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach (ISTQB, ISTQB Advanced Level – Test Analyst). Szkolę ludzi w dziedzinie testów manualnych od 2014 roku. Jestem trenerem, ponieważ wiem, że dobrze mi wychodzi przekazywanie wiedzy, wiem jak praca testera wygląda oraz mam doświadczenie w rekrutacji.

Dodaj komentarz