Napis pierwsze urodziny wyszkolewas na tle logo oraz balony
Pierwsze urodziny wyszkolewas.com.pl

W połowie lipca 2019 roku obchodzimy pierwsze urodziny wyszkolewas. Tym artykułem chciałem podsumować minione miesiące. Dodatkowo opowiem wam, jakie mam plany na kolejny rok. No to co? Zaczynamy?

Przeprowadziłem trzydzieści dwa szkolenia indywidualne przygotowujące do zawodu testera

Pierwsze urodziny wyszkolewas to przede wszystkim sukces w postaci 32 przeprowadzonych szkoleń. Mało? Dla mnie dużo! Pamiętaj, że pracuję jako tester i równocześnie szkolę. Dodatkowo weź pod uwagę, że prowadzone przeze mnie szkolenia są indywidualne. To z kolei znaczy, że jeden kursant to przynajmniej dwadzieścia godzin mojej pracy. Tak więc liczba 32 nie jest mała, ponieważ jeśli wykonać proste mnożenie to sześćset czterdzieści godzin pracy szkoleniowej. Z każdym kursantem utrzymuję kontakt i staram się, o ile mogę, pomóc w znalezieniu pracy. Stąd wiem, że aktualnie 17 osób spośród tych, które przeszkoliłem, osiągnęły zakładany przez siebie cel, jakim jest praca w zawodzie.

Każde szkolenie jest inne

Indywidualne podejście do każdego kursanta sprawia, że do każde szkolenie jest inne. Trafiły do mnie osoby, które pierwszy raz przeczytały coś o testowaniu tydzień przed pierwszym spotkaniem, ale również ludzie, którzy od jakiegoś czasu uczyli się o testowaniu (np. posiadali certyfikat ISTQB). Zdarzyło mi się także prowadzić kurs dla osoby z doświadczeniem. Każde z tych szkoleń było dla mnie bardzo wyjątkowe i bardzo się cieszę, że mogłem poznać tyle bardzo pozytywnie zakręconych osób :).

Docenienie mojej pracy

W przeciągu ostatniego roku zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony wyróżnieniem „Orły kształcenia 2018”. Ucieszyło mnie to, że moje szkolenia indywidualne i osobiste podejście do każdego kursanta zaowocowało wyróżnieniem. Otrzymane od kursantów rekomendacje upewniają mnie w poczuciu, że to, co robię, jest dobre i doceniane.

Waldemar Szafraniec wyszkolewas opinie kurs tester oprogramowania
Rekomendacje Facebook

Urochomienie bloga wyszkolewas

Decyzja o uruchomieniu bloga była trudna do podjęcia, ponieważ nigdy nie byłem orłem z polskiego. Moje wypracowania co tu mówić nie były najlepsze i dlatego tym trudniej było zacząć. W pierwszym wpisie opisałem historię tego, jak zostałem testerem. Potem napisałem o tym, jak wygląda zawód testera manualnego. Z czasem zaczęły powstawać artykuły dotyczące teorii testowania. Znalazły się osoby, które chętnie napisały coś od siebie, tym samym dodały cegiełkę do mojego bloga, są to: Agnieszka, Ela, Dorota, Olga i Agata. W ten sposób rozproszona maszyna blogowa aktualnie generuje miesięcznie około 2000 odsłon. Rok temu nie sądziłem, że jest to, osiągalny wynik. Dla mnie ta liczba jest imponująca i utwierdza mnie w przekonaniu, że to, co robię, jest przydatne. Poniżej linki do czterech najchętniej czytanych wpisów.

O czym myślę, gdy patrzę w przyszłość?

Prowadzę rozmowy z kilkoma znajomymi, którzy moim zdaniem bardzo dobrze ogarniają temat automatyzacji. Chciałbym, aby te osoby podzieliły się swoją wiedzą również z wami. Darmowa teoria w praktyce oznacza to, że e-book, którego przygotowałem, trafi w wasze ręce całkowicie bezpłatnie. Poniżej nieco bardziej wyczerpująco na temat przyszłości.

Automatyzacja

Wiem, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na dobrze, a zarazem fajnie przekazaną wiedzę związaną z automatyzacją. W tym celu prowadzę rozmowy z dwoma osobami, które w mojej ocenie mają dużą wiedzę na ten temat, plus mają dar przekazywania wiedzy (oba te czynniki są dla mnie bardzo ważne). Postaram się zaangażować te osoby do napisania artykułów na bloga. Dzięki temu poznacie je lepiej, zanim zdecydujemy się ruszyć z kursami.

Darmowy e-book „ABC testowania oprogramowania”

Darmowa teoria to w zasadzie „nic nowego”. Teoria jest ogólnie dostępna. Czy to u mnie, czy na dowolnej innej stronie. Największym mankamentem tej wiedzy jest kwestia jej szukania, dostępności oraz odpowiedniego uporządkowania. Zrozumieją to zwłaszcza osoby, które od niedawna starają się zostać testerami oprogramowania. Wiedzy jest dużo, tylko nie wiadomo czego szukać. Jeżeli nie wiesz czego szukać, to ciężko jest zacząć. Udostępnię wam e-booka, którego stworzyłem i mam nadzieję, że przyda się on wam podczas nauki.

Komunikacja z wami

Kolejną rzeczą, jaką chcę zmienić w nadchodzącym roku mojej działalności, jest kontakt z wami. Ciężko mi jest tworzyć artykuły, które wam przypadną do gustu w momencie, gdy nie dajecie mi znać, z czym macie problem. Przykładem dobrego działania komunikacji jest jeden z lepszych artykułów na tym blogu o przypadkach testowych. Dostałem kilka informacji na temat potrzeby stworzenia artykułu o te tematyce i udało mi się go stworzyć. Moim celem na następny rok jest zdecydowanie większy udział wasz w powstawaniu mojego bloga :). Jeśli masz pomysł, jak możesz się zaangażować, pisz do mnie na maila!

Współpraca z firmami

Jedną z dodatkowych rzeczy, jakie chciałbym osiągnąć w tym roku, jest nawiązanie współpracy z kilkoma firmami na rynku. Mam tu na myśli zarówno przeprowadzanie testów dla tych firm, jak i inne rzeczy związane z testowaniem oprogramowania / jakością.

Życzenia z okazji pierwszych urodzin wyszkolewas

Chciałbym życzyć wam, byście spełniali swoje marzenia. By upragnione cele były osiągane. Chcę wam również podziękować za zaufanie, za to, że dzięki wam nauczyłem się, że należy wierzyć w siebie i dążyć do realizacji marzeń. Mniej więcej rok temu powiedziałem rodzinie o moich planach otworzenia firmy szkolącej testerów oprogramowania. Usłyszałem wtedy same powody, by tej firmy nie otwierać. Bo jak ja znajdę klientów? Kto będzie chciał się u mnie szkolić? Gdzie będę szkolić? Że na ZUS nie zarobię i tak można by wyliczać. Zasadniczo same plusy… Lekko nie było, ale teraz z perspektywy roku mogę powiedzieć, że było warto.Z okazji tych pierwszych urodzin do środy włącznie możecie wykupić szkolenia indywidualne przygotowujące do zawodu tester oprogramowania z 10% rabatem. Promocja trwa do środy 17 lipca 2019 roku do północy. Szkolenie zakupione teraz można zrealizować w dogodnym terminie.

zniżka na szkolenia na pierwsze urodziny wyszkolewas
10% zniżki na szkolenia wykupione do środy

Waldemar Szafraniec

Nazywam się Waldemar Szafraniec. Karierę testera rozpocząłem w 2012 roku. Od początku pracy w zawodzie wiedziałem, że będzie to coś więcej niż tylko praca. Obecnie praca jest również moim hobby. Jednym z moich obowiązków w obecnym miejscu pracy jest rekrutowanie nowych testerów oraz szkolenie ich. Sam stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach (ISTQB, ISTQB Advanced Level – Test Analyst). Szkolę ludzi w dziedzinie testów manualnych od 2014 roku. Jestem trenerem, ponieważ wiem, że dobrze mi wychodzi przekazywanie wiedzy, wiem jak praca testera wygląda oraz mam doświadczenie w rekrutacji.

Dodaj komentarz